Πρόσβαση μόνο για ενήλικους!

Τζουργκάρντεν - Σίριους

2024-04-14

*** Πολλά γκολ μπαίνουν μέσα στην "Tele2 Arena" μεταξύ των δύο ομάδων τα τελευταία χρόνια. Από το 2019 μέχρι τώρα έχουμε 5/5 "όβερ 3,5 γκολ"

Τζουργκάρντεν: Προβληματισμός αλλά και ικανοποίηση είναι τα συναισθήματα των φίλων της Τζουργκάρντεν μετά το τέλος του εντός έδρας αγώνα της με την Χάκεν! Βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, όταν από λάθος στο χώρου του κέντρου, και ενώ η άμυνα της Τζουργκάρντεν ήταν όλη "ψηλά", ο Έντουαρντ πήρε τη μπάλα, έτρεξε το μισό γήπεδο και άνοιξε το σκορ. Στο 58', ο Λίντμπεργκ παίρνοντας το "ριμπάουντ" από κόρνερ, έπιασε μια βολίδα και έκανε το 0-2. Οκτώ λεπτά αργότερα η Χάκεν πετυχαίνει και τρίτο γκολ και όλα έδειχναν πως θα πανηγύριζε ένα μεγάλο "διπλό" σε μία έδρα που φέτος δύσκολα θα περάσει ο οποιοσδήποτε. Η DIF ξύπνησε αργά! Στο τελευταίο 7λεπτο της αναμέτρησης πέτυχε τρία γκολ και έτσι απέφυγε την ήττα! Η εικόνα που είχε εκείνο το διάστημα, έδειχνε πως αν είχαμε ακόμη ένα λεπτό παραπάνω στις καθυστερήσεις η Τζουργκάρντεν θα πετύχαινε και 4ο γκολ και θα έπαιρνε και τη νίκη. Δικαίως διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι μετά το τέλους του αγώνα για τον χρόνο των καθυστερήσεων, καθώς μέσα στο αρχικό 5λεπτο που έδειξε ο διαιτητής ως extra χρόνο, είχαμε και το πέναλτι. Κι όμως ο ρέφερι σφύριξε τη λήξη μόλις ακριβώς συμπληρώθηκαν τα 5 λεπτά των καθυστερήσεων.

Σίριους: Μεγάλο "διπλό" μέσα στην Κάλμαρ την προηγούμενη αγωνιστική με τον Σαλάχ Γιουσέφ να πετυχαίνει δύο γκολ στο τελευταίο 10λεπτο του ματς και να γυρίζει το 1-0 σε 1-2. Αμυντικά τα πήγε καλά, αφού δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την Κάλμαρ. Επιθετικά και η ίδια δεν έκανε κάτι το φοβερό. Πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία, όπου και πάλι θα ήταν ευχαριστημένη η Σίριους. Πόσο δε μάλλον τώρα που κατάφερε να κλέψει τους τρεις βαθμούς.

Loxagos Bet: Δεν μου προκαλεί και τόσο εντύπωση το 2/2 της Σίριους μέχρι τώρα και φυσικά ούτε είναι στοιχείο που πρέπει απαραίτητα να "τρομάζει" την Τζουργκάρντεν. Οι γηπεδούχοι έχουν πολύ καλύτερο ρόστερ από της Σίριους και εκτιμώ πως εύκολα ή δύσκολα θα πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης! Παράδοση, αλλά κυρίως η έως τώρα αγωνιστική τους συμπεριφορά, μας οδηγούν και στα πολλά γκολ! Από το "μαγείρεμα" των δεδομένων μου, βγαίνουν πολλά σημεία. Καταλήγω στο "όβερ 1,5 γκολ γηπεδούχοι" σε απόδοση "1,60"